Yangın Merdiveni

Kategori : Yangın Merdiveni
Fiyat : Yangın Merdiveni

Yangın Merdiveni

 

                Yangın merdivenlerinin temel görevi binalarda meydana gelen aksiliklerde, afetlerde güvenli çıkış sağlamasıdır. Binaların özelliklerine göre çeşitlendirilen yangın merdivenlerinin; Z tipi, dairesel ve düz olarak üretimi gerçekleştirilir. Yapımında genel olarak metal elementleri kullanılır. Metal elementlerinin kullanımı yangında alev almaması nedeniyle tercih edilir.

 

                Her türlü bütçeye uygun yangın merdivenleri mevcuttur. Bazı firmalar seri üretim yaptıklarından dolayı maliyeti minimum seviyeye indirgeyip, piyasaya ucuz yangın merdiveni sunabilmektedir. Ancak her ucuz yangın merdiveninin kaliteli olmadığını söylemek yanlış olmaz. Bu sebeple yangın merdiveni satın alınırken mutlaka satıcı firma hakkında araştırma yapılmalıdır. Bu işte kalitesini ispatlamış, işini layıkıyla yerine getiren yangın merdiveni firmaları tercih edilmelidir. Aksi takdirde müşteri kalitesiz malzeme kullanımı, baştan sağma yapılmış kaynak işçiliği gibi sorunlarla mücadele edebilmektedir.

 

                Türkiye’de en çok tercih edilen yangın merdiveni türü “Z Tipi” olanıdır. Bunun nedeni evlerin genellikle betonarme olmasından, bina planlamasının simetrik inşa edilmesinden kaynaklıdır. Bazı binalarda ise çeşitli sebeplerden ötürü dairesel merdivenler kullanılır. Yapı olarak dikdörtgensel şekle sahip olmayan binalarda dairesel merdiven kullanımı yaygındır.

Yangın merdiveni, belki de bir insanın evinde bulunan çamaşır makinesi, buzdolabı gibi temel ihtiyaçlardan daha değerlidir. Çünkü buzdolabı, çamaşır makinası hayat kurtarmaz fakat yangın merdiveni hayat kurtarabilir. Bu bağlamda insanların ev seçimi yaparken sadece evin modeline dikkat etmemesi gerekir. Evin bulunduğu binada yangın merdiveni olması da oldukça değerlidir.

KATEGORİLER

Yangın merdiveni, İstanbul yangın merdiveni, yangın merdiveni fiyatları, Yangın merdiveni imalatı ve Makaralı yangın merdiveni hakkında bilgi içermektedir.
Yangın merdiveni, İstanbul yangın merdiveni, yangın merdiveni fiyatları, Yangın merdiveni imalatı ve Makaralı yangın merdiveni hakkında bilgi içermektedir.

SAYFALAR

HABERLER