YANGIN YÖNETMELİĞİNDE BAHSEDİLEN VE YANGIN MERDİVENLERİNİ YAPILMASI GEREKEN MEKANLAR

YANGIN YÖNETMELİĞİNDE BAHSEDİLEN VE YANGIN MERDİVENLERİNİ YAPILMASI GEREKEN MEKANLAR

                Yangın yönetmeliği gereğince belirli kıstaslara sahip olan yerler için bazı yangın tedbirlerinin yapılması gerekmektedir. Bu tedbirler binanın ilk çizim aşamasından itibaren yapılmaya başlayarak son ana kadar yapılması lazımdır. Yapılması gereken bu uygulamaları yerel yönetimlerin itfaiye daire başkanları ve yetkili kişiler takip etmesi gerekmektdir. Bir binanın kullanıma açıla bilmesi için yangın yönetmeliğine uygun olması ve tüm şartlara göre dizayn edilmesi gerekmektedir. Son dönemlerde insanlar yangın ekipmanlarının ve güvenlik tedbirlerinin üstüne çıkarak daha üst düzey olarak yangın tedbirleri almaktadırlar. Yangın tedbirleri alınırken eskiden yangın merdiveni bile bir külfet iken artık insanlar yangın merdivenlerinin üzerinde daha teknolojik ve modern güvenlik tedbirleriyle yangınlara karşı tedbir almaktadırlar. Yangın yönetmeliğince tedbir alınması gereken yerler aşağıda verilmektedir.

Konutlar; yangın sırasında en fazla can ve mal kaybının olduğu alanlardır. Bu alanlarda insanlar istemeyerek de olsa hazırlıksız yakalandıkları için yangın merdivenlerinden veya diğer yangın tüplerinden ne kadar uzak olduklarını veya nasıl kullanacaklarını düşünemezler. Sebebiyse yangının anında daha değerli olan aileleri veya çocukları evinin içerisinde olduğu için yangın anıdna panikleyerek oldukları konumu unturlar.

                Konularda yangın merdiveni yapıla bilmesi için belirli sayının oluşması lazımdır. Bu sayı insanların bulundukları alanlar ve bina içerisindeki insanların sayıları hesaplanarak yangın merdivenin yapılıp yapılmayacağı hakkında karar verilir. Ama bina içerisinde 24 kişiden fazla insan varda ve katlarda insanların aşağıya indiğinde belirlenen sayıya ulaşılıyorsa yangın merdiveni yapılması lazımdır. Yangın merdiveni imalatı sırasında dikkat edilmesi gerekn bazı maddeler vardır. Bu maddeler sahanlıkların uygun boyutlarda yapılması ve daha fazlası gibi birçok madde bulunmaktadır. Yangın merdiveni yapımı sırasında yapılacak tüm uygulamaların tamamı yangın yönetmeliğine uygun olmak zorundadır. Son zamanlarda yangın merdivenleri binaların içerisine yapılmaktadır. Bina içerisindeki dumanın yangın merdivenine ulaşması baz alınarak yangın merdivenine basınç yapılması ve yangın kapılarının kendi kendine kapanarak yangın anında yangın merdivenlerine dumanın ulaşması engellenmektekdir. Yangın anında en önemli noktalardan bir tanesi de bu noktadır.

Diğer Sitelerimiz :

http://www.karabogamuhendislik.com http://www.celikcati.biz http://www.celikcatici.com http://www.istanbulcelikcati.net http://www.çelikçatı.com http://www.demircati.com http://www.istanbulcelikcati.com http://www.çelikkonstrüksiyon.com http://www.celik-cati.com http://www.celikkonstruksiyonn.com http://www.yanginmerdiven.com http://www.yanginmerdiven.net http://www.yanginmerdiveni.net http://www.istanbulyanginmerdiveni.net http://www.yanginmerdiveni.com.tr http://www.yangin-merdiveni.com http://www.yanginmerdiveni.gen.tr http://www.yanginmerdiveniimalati.com http://www.yanginmerdivenci.com http://www.yanginmerdivenleriimalati.com http://www.yangınmerdiveni.com http://www.istanbulyanginkapisi.com http://www.ucuzyanginkapisi.com http://www.yanginkapilari.net http://www.yanginkapilari.org http://www.yanginkapilariimalati.com http://www.yanginkapisi.biz http://www.yanginkapisi.gen.tr http://www.yanginkapisi.net http://www.yanginkapisi.org http://www.yanginkapisiimalati.com http://www.yangınkapısı.com http://www.demirdograma.net http://www.ferforjeci.gen.tr http://www.yanginsprinksistemi.com http://www.sprinksistemleri.com http://www.yanginsprinksistemleri.com http://www.sprinksistemleri.net http://www.yangin-sprinkleri.com http://www.istanbulyangintupu.com http://www.yangintup.com

KATEGORİLER

İstanbul Makaralı yangın merdiveni, ucuz yangın merdiveni, yangın merdiveni fiyatları, yangın merdiveni firmaları, Dairesel yangın merdiveni, yangın merdiveni imalatı, dairesel yangın merdiveni.

SAYFALAR

HABERLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ