Yangın Merdivenleri

Yangın Merdivenleri

Yangın merdivenleri yangın veya doğal afet durumunda içinde yaşadığımız mekandan çıkmamız için inşa edilmiş çelik konstrüksiyon yapılardır. Yangın merdivenleri, bölgeye bakan belediyelerin ve itfaiye müdürlüklerinin yasalarıyla zorunlu hale getirilmiştir. Bu yönetmeliklerdeki uygulamalar olmadan binaya ruhsat dahi verilmemektedir.

Yangın merdiveni can sağlığımız açısından çok önemli bir konudur. Sadece İstanbul’da bile binlerce farklı yangın merdiveni firması vardır. Bu firmalar maalesef ki yönetmeliği bilmezler. Hatta proje aşamasında yangın merdiveni yapılmasında yardımcı bile olmazlar. Çünkü genel olarak standart ve basit yangın merdiveni üretirler. Bu standart yangın merdivenlerini satmak için malzemeleri eksik tutarlar ve bu yüzden fiyatlarını düşürürler. Bu tip yangın merdivenleri, doğal afet esnasında canımızı kurtarmaya yetmeyecektir. Sonuçta, yangın merdivenleri imalatında yapılması zorunlu olan bazı maddeler vardır. Mesela ölçülerin, ebatların minimum değerleri yazılıdır. Ayrıca hangi tip malzemenin hangi kalitede kullanılması gerektiği de belirtilir. Bu kurallara uymayan yangın merdiveni firmaları, canınızı hiçe sayarak tehlikeye atmaktadır.

Yangın merdivenleri araştırmanızı yaparken dikkat etmeniz gereken konular vardır. Mesela yangın merdiveni kesinlikle yönetmeliğe uygun bir şekilde imal edilmelidir. Basamak genişliği, uzunluğu ve rıht yüksekliği gibi mesafelerin minimum değerlerde olması gerekir. Yangın merdivenlerinin basamaklarında 2 – 3 mm kalınlığında baklavalı sac kullanılmalıdır. Yapılan yangın merdiveninin dikey ana omurgasına ve basamaklarının altına kutu profil takılmalıdır. Yapılan kutu profiller yerin yüksekliği ve merdivenin taşıması gereken ağırlığın statik hesaplaması yapıldıktan sonra uygulanmalıdır. Çelik konstrüksiyon mutlaka zemine sabitlenmelidir. Yangın merdiveninin takılacağı cepheye uygun olarak 10 mm kalınlığında flanlar ve aparatlar takılmalıdır. Yangın merdiveninin etrafı ızgara profiller ile sabitlenmeli ve çerçevelendirilmelidir ve yangın merdivenleri malzemeleri mutlaka paslanmaz özellikli metal boyasıyla boyanmalıdır.

Firmamız bu işleri eksiksiz olarak yapmaktadır. Bütün standartlara uyumluluk belgelerimiz vardır. Yangın merdivenleri üretimlerimiz hakkında bilgi almak için bize ulaşın. Dayanıklılığı yüksek olan ve yangın esnasında binadan rahatça çıkabilmeniz için ürettiğimiz yangın merdivenleri, sizin ve ailenizin can güvenliğini güvence altına alır. Binanıza yangın merdiveni taktırmak istiyorsanız ücretsiz olarak ekspertiz hizmetimiz mevcuttur. Size yollanan ekspertiz bina incelemenizi yaparak gerekli bilgiyi verecektir.

KATEGORİLER

İstanbul Makaralı yangın merdiveni, ucuz yangın merdiveni, yangın merdiveni fiyatları, yangın merdiveni firmaları, Dairesel yangın merdiveni, yangın merdiveni imalatı, dairesel yangın merdiveni.

SAYFALAR

HABERLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ