Yangın Tehlikesine Dur Deyin

Yangın Tehlikesine Dur Deyin

Yangın, hayatımızın acı gerçeklerinden biridir ve ne yazık ki her an bir yangın tehlikesiyle karşı karşıya kalabiliriz. Evimizde meydana gelen bir elektrik kaçağı, doğalgaz sorunu, küçük bir dikkatsizlik bizi bu acı gerçekle karşı karşıya bırakabilir. Böyle bir durumda eğer binamızda herhangi bir önlem almadıysak kendi canımız kadar sevdiklerimizin canı da tehlikeye girebilir. Peki yangına karşı nasıl önlem alabiliriz?

Yangına karşı alınabilecek birçok önlem vardır.  Yangından kurtulmak için en başta evlerimizde yangın tüpü bulundurmalıyız. Eğer yangın bizim evimizde çıktıysa ve çok büyük çapta değilse yangın tüpüyle müdahale ederek yangını daha fazla büyümeden söndürebiliriz ama yangın komşumuzda meydana geldiyse ya da daha büyük çaptaysa o zaman daha farklı önlemlere gitmemiz gerekmektedir. Yangın için en etkili çözümlerden biri de  binamıza yangın merdiveni yaptırmaktır. Yangın merdivenleri yangın esnasında binada bulunan insanların hızlı ve güvenli şekilde binayı tahliye etmesine yaramaktadır. Zaten belediye yönetmeliğine göre de binalarda, otellerde, okullarda, hastanelerde ve alışveriş merkezlerinde yangın merdiveni bulunması zorunlu hale getirilmiş ve bunun denetimi de itfaiyelere bırakılmıştır. Yangın merdiveni yaptırırken de gene dikkat etmemiz gereken hususlar vardır. Bunlar öncelikle yangın merdiveni  binanın yapısına uygun olan Z tipi ya da dairesel olacak şekilde yapılmalıdır. Bunun dışında yangın merdiveni ısıya dayanıklı malzemelerden üretilmelidir. Aynı şekilde yangın merdiveni binadaki insanları taşıyacak kapasitede yapılmalıdır. Yangın merdiven aralıkları insanların rahatça inebilecekleri aralıklarda olmalıdır ve yangın merdiveninin etrafı güvenlik açısından korkuluklarla çevrilmelidir. Görüldüğü üzere yangın sırasında kendi canımızı ve sevdiklerimizin canını emanet edeceğimiz yangın merdivenlerinin çok dikkatli bir şekilde üretilmesi ve binaya monte edilmesi gerekmektedir. Bunun içinde işinde uzman, profesyonel bir firmayla çalışmak gerekmektedir.

İstanbul’da bulunan firmamız tecrübeli ekibiyle binanıza gelerek keşif çalışmasında bulunur. Bu keşfe göre binanızın yapısını ve ihtiyaçlarını belirler ve  yangın merdiveninizi ısıya dayanıklı sağlam malzemelerden üretir ve binanıza özenli bir şekilde monteler. Siz de kaliteli hizmeti uygun fiyat ve ödeme seçenekleriyle satın almak istiyorsanız bizimle hemen irtibata geçebilirsiniz

KATEGORİLER

İstanbul Makaralı yangın merdiveni, ucuz yangın merdiveni, yangın merdiveni fiyatları, yangın merdiveni firmaları, Dairesel yangın merdiveni, yangın merdiveni imalatı, dairesel yangın merdiveni.

SAYFALAR

HABERLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ