Yangın Merdivenleri

Yangın Merdivenleri

 

    Binalarda aşırı derecede yangın güvenlik önlemleri alınsa da ufak bir ihmalkarlık veya dikkatsizlik sonucu büyük yangınlar çıkabilmekte ve büyüyebilmektedir. Bu yangınlar çıktığı zaman insanların normal merdivenler yerine yangın merdivenleriaracılığıyla binadan kaçması son derece güvenli ve hızlıdır. Çünkü yangın anında insanlar yangın merdiveni bulunmayan binalarda normal merdivenler geçerken yanma riskiyle karşılaşabilmektedirler. Pencerelerden kaçmaya çalışırlarsa düşüp yaralanabilir veya itfaiye görevlilerinin gelip kendilerini kurtarmasını beklerken zehirlenebilmektedirler. Oysa ki yangın merdivenleri sayesinde yangın çıkan binalarda insanlar bulundukları kattaki koridorları kullanarak yangın merdiveni yapısına ulaşabilirler. Ayrıca büyük yapılı binalarda bir yangın merdivenine ulaşmak mümkün olmadığında aynı katta bulunan başka bir yangın merdiveni yapısına yine güvenli bir şekilde ulaşabilmektedir. Kalabalık alışveriş merkezi, iş merkezi ve büyük binalarda yangın çıktığı zaman insanların tamamı merdivenleri kullanarak kaçmaya çalışınca büyük bir izdiham oluşmaktadır. Oysa büyük binalarda kurulanyangın merdivenleriçok dayanıklı aksanlarla kuruldukları için binada bulunan tüm insanları aynı anda taşıyabilecek güçtedirler.

 

Yangın Merdivenlerinin İmalatı;

 

   Yangın merdivenlerinin insan hayatı için ne kadar önemli olduğunu açıkladık fakat bilinmesi gerekir ki bu dayanıklı yangın merdiveni yapılarının kurulumu çok büyük bir mühendislik gerektirmektedir. Çünkü her geçen gün daha büyük ve farklı mimarilerde inşaat yapıları kurulmaktadır. Bu yapıların dış duvarında kurulacak olan yangın merdiveninin dayanıklılığı bina boyula paralel şekilde arttırılmalıdır. Örneğin; 100 metre boyunda bir binaya kurulacak olanyangın merdiveni ile 50 metre boyunda olan bir binaya kurulacak olan yangın merdiveninin kolonları ve destek sistemleri farklı kalınlıkta olmaktadır. Ayrıca bu yangın merdiveni yapılarının basamak genişliği vb. tüm ölçüleri de farklılık göstermektedir. 

 

   Binalarda kurulan yangın merdivenlerinin tüm ölçülerini ayrıntılı hesaplayabilecek ve bu ölçülere uygun yangın merdiveni imalatı yapabilecek bir firma arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Çünkü biz yılların vermiş olduğu yüksek tecrübeyle hareket eden mühendis, arge ekipleri ve ustalarımızla yangın merdiveni imalatının tüm inceliklerini bilen ve yaptığı işin insan hayatı için ne kadar büyük bir önem arz ettiğini bilerek yüksek disiplin ve takım ruhu içinde çalışıyoruz.

 

KATEGORİLER

İstanbul Makaralı yangın merdiveni, ucuz yangın merdiveni, yangın merdiveni fiyatları, yangın merdiveni firmaları, Dairesel yangın merdiveni, yangın merdiveni imalatı, dairesel yangın merdiveni.

SAYFALAR

HABERLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ